kurscd

Temat jak najbardziej aktualny i widzimy to znakomicie w naszej szkole jazdy w Grudziądzu, że chętnych do podjęcia pracy jako kierowca zawodowy nie brakuje.

KIEROWCA ZAWODOWY – CZEMU NIE?

No właśnie. Czas coś zmienić? Okazji nie brakuje, jak i ofert związanych z pracą na ciężarówce, a także autobusach. Znacznie popularniejszy jest przewóz towarów, ale to kategoria D (autobus) jest najwyższą klasą. Nasza firma jako jedyna w Grudziądzu wykonuje kompleksowe usługi w obu zakresach.

Wymagania wstępne

 • 18 lat (kategoria C – jedynym warunkiem podjęcia kursu jest rozpoczęcie kwalifikacji wstępnej *280h*)
 • 21 lat (kategoria D – jedynym warunkiem podjęcia kursu jest rozpoczęcie kwalifikacji wstępnej *280h*)
 • 21 lat (kategoria C)
 • 24 lata (kategoria D)
jak zostać kierowcą zawodowym

PIERWSZE KROKI

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest decyzja, a dopiero później wykonanie dokumentów, które są niezbędne do odbycia szkoleń w zakresie kategorii C, C+E lub D wraz z kwalifikacjami zawodowymi. Kolejność wykonywania badań lekarskich:

 • badanie psychologiczne o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kursu prawa jazdy kat. C,C+E oraz D (ustawa o kierujących pojazdami) + badanie psychologiczne o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego (ustawa o transporcie drogowym)
 • badanie okulistyczne
 • poziom glukozy
 • badanie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kursu prawa jazdy kat. C,C+E oraz D + badanie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego
 • 2 fotografie (3,5 x 4,5)

Z kompletem dokumentów należy skierować się do Wydziału Komunikacji po Profil Kandydata na Kierowcę (kategoria C,C+E lub D) oraz Profil Kierowcy Zawodowego (kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępna przyspieszona)

SZKOLENIA

Po osiągnięciu wszystkich niezbędnych dokumentów możemy rozpocząć kurs prawa jazdy i kwalifikacje zawodowe w szkole nauki jazdy.

 • kategoria C (20 godzin zajęć teoretycznych + 30 godzin zajęć praktycznych)
 • kategoria D (przy posiadaniu prawa jazdy kat. B – 20 godzin zajęć teoretycznych + 60 godzin zajęć praktycznych, przy posiadaniu prawa jazdy kat. C – 20 godzin zajęć teoretycznych + 40 godzin zajęć praktycznych

NASZA OFERTA

plac manewrowy w grudziądzu
Oto nasz plac manewrowy, na którym jesteśmy w stanie wykonać wszystkie elementy do każdej kategorii prawa jazdy 🙂

KARTA KIEROWCY

Przenosimy się już daleko, daleko 🙂 Po odbyciu kursów i zdaniu egzaminów państwowych bardzo ważnym i niezbędnym w transporcie drogowym jest posiadanie karty kierowcy, która zapisuje czas pracy. O taką kartę wnioskujemy do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) w Warszawie. Wniosek możemy złożyć poprzez stronę internetową – www.info-car.pl lub listownie na adres podany w zakładce : karty do tachografów.

TEST w Social Mediach

Prawo Jazdy kat. C - Grudziądz NOWY MAN

ZALETY PRACY 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=1CnewWgUmi0